Тварини

Чому кішки здатні довго терпіти навіть дуже сильний біль

Невже??? Абсолютно не згодні, адже Ваше вусате скарб фантастично чутливе, і не виносить самого делікатного поводження в процесі вичісування або миття. Про вакцинацію і згадувати не хочете-це рядова процедура щорічно вкорочує Ваше життя на місяць-другий!Насправді така позиція-класичний приклад підміни понять, коли м’яке плутають з теплим. Ви напевно переконані, що віртуозно оволоділи технікою миття і вичісування, і ці гігієнічні маніпуляції не завдають кішці ні крапельки болю.

І ви абсолютно праві! Чи викликала у Вас подив лякливість кішки, лише тільки вона побачить ту ж гребінець? Закрадалося чи підозра, що тварина відчуває не біль, а якесь інше почуття?Це почуття-страх. Почуття, звичайно, не з приємних, навіть одне з найнеприємніших, але воно явно не «родич» болю. Біль-сигнал про серйозне збої в роботі органу або травмі.

А страх “росте на іншій грядці” – це емоція, психічний процес, індивідуальна реакція конкретного живої істоти на зміни навколишнього середовища. Страх може бути виправданий (коли за кішкою погналася незнайома злісна собака), і невмотивований (коли ви, своя людина, берете кішку на руки). Інстинкт самозбереження не робить різниці між двома цими подіями-трактує обидва, як загрозу.

Реакція кішки проста-втекти подалі за всяку ціну, навіть ціною добірних недрукованих виразів з хазяйських вуст і глибоких подряпин з покусами на хазяйському тілі. Відповідальному і люблячому котовласникові все це може здатися образливим. Що робити, треба приймати животинку такою, яка вона є.

Але повернемося до болю. Переконливо доведено (в тому числі історіями від звичайних кошатніков) – кішки неймовірно терплячі. У багатьох випадках господар (часто — хороший господар) помічає у вихованця проблеми зі здоров’ям, коли хвороба заходить далеко.

Іноді буває вже пізно …

чому ж кішка, яка так нахабно вимагає моментального дотримання своїх прав на територію (в тому числі хазяйське тіло), їжу, увагу та ігри, не подає ніяких знаків того, що погано себе почуває? Ця недоречна скритність сформувалася через специфічного-хижацького, способу життя. Втім, приховувати своє погане самопочуття недоречно тільки при наявності будинку і турботливої людини. Практично всю свою історію котяче плем’я не мало подібного надійного тилу, тому природа подарувала кішкам неабияку витривалість і високий больовий поріг.

Це необхідно з двох причин. По-перше, навіть хвора або травмована кішка повинна добувати їжу. А прожиток кішки являє собою досить спритну живність.

По-друге, у кішок безліч природних ворогів, від яких треба тікати, не думаючи про те, як сильно коле в боці, або як боляче наступати на лапку…
завжди пам’ятайте про те, що кішки вельми майстерно приховують свій хворобливий стан. Регулярно возите улюбленця на профогляд (особливо якщо йому вже стукнуло 7 років) і звертайте увагу на всі зміни його поведінки!Список неочевидних симптомів хвороби кішки ТУТЧитайте всі статті каналу за цим посиланням і розширюйте свій кото-кругозір!